چند نکته برای یک دوچرخه سواری خوب

دوچرخه سواری هم به عنوان یک ورزش حرفه ای و هم یک تفریح به ملزوماتی احتیاج دارد ،که رعایت این نکات امنیت دوچرخه سوار را افزایش می دهد و لذت بیشتری را از سواری خود می برد. در اینجا به این نکات اشاره می کنیم:

کلاه ایمنی  برای دوچرخه سوار

هر ساله بیش از ۶ هزار دوچرخه سوار به علت ضربات ناشی از عدم استفاده از کلاه ایمنی که به سر  وارد شده، به کمک های امدادی احتیاج داشته اند و یا اینکه جان خود را از دست داده اند. استفاده صحیح از کلاه ایمنی در دوچرخه سواری ، نزدیک به ۹۰ در صد در جلوگیری از آسیب های مغزی موثر است.

مطمئن شوید که فریم دوچرخه خود را درست انتخاب کرده اید

یک دوچرخه جدید خریده اید؟ برای مطمئن شدن از فریم مناسب، دوچرخه را سمت راست خود قرار دهید ،سوار دوچرخه شوید و بدون نشستن پای خود را روی زمین بگذارید. در دوچرخه جاده باید بین کشاله ران تا لوله بالایی ، یک تا دو اینچ فاصله باشد و در دوچرخه کوهستان بایددو اینچ فاصله باشد. فرمان هم باید یک اینچ از صندلی بالاتر باشد.

حتما بخوانید:   چگونه مانند حرفه ای ها دنده دوچرخه را عوض کنیم؟

انتخاب صندلی (زین) مناسب

صندلی های باریک و سفت در دوچرخه های مسابقه می تواند برای زنان اذیت کننده باشد. زین های ژله ای می تواند فشار و اصطکاک را کاهش دهد. وضعیت قرار گیری  زین باید طوری باشد که فقط کمی پای شما خم شود. اگر بیش از اندازه خم شود، یعنی زین شما خیلی پایین است و اگر هم سخت پایتان به پدال می رسد، به این دلیل است که زین در قسمت بالاتری قرار دارد. پس وضعیت صحیح زین خود را پیدا کنید.

به آرامی دوچرخه سواری خود را شروع کنید

بهتر است با روزی سی دقیقه دوچرخه سواری خود را آغاز کنید و برای ۳ تا ۴ روز در هفته آن را انجام دهید و بعد به تدریج می توانید شدت دوچرخه سواری خود را افزایش دهید. دوچرخه سواری گروهی نیز ایجاد انگیزه ی بیشتری می کند و موجب می شود به دوچرخه سوار بهتری تبدیل شوید.

حتما بخوانید:   آسمان آبی،زمین پاک - فواید دوچرخه سواری برای آلودگی هوا

 

 

نظرات


نظر خود را راجع به مطلب فوق بنویسید